Maluchy w Kołacinku
W dniu 09.06.2026r. dzieci z grupy „Jeżyki” i „Motylki” uczestniczyły w wycieczce edukacyjno-rekreacyjnej do Dinoparku w Kołacinku. Głównym celem przedsięwzięcia było poszerzanie wiedzy przyrodniczej i paleontologicznej wychowanków, rozwijanie zainteresowań poznawczych oraz stymulowanie aktywności społecznej poprzez udział w zorganizowanych formach edukacji poza terenem placówki. Podczas pobytu dzieci zwiedzały ścieżkę dydaktyczną, na której zaprezentowano modele dinozaurów w skali rzeczywistej. Uczestnicy mieli możliwość obserwacji różnorodnych gatunków prehistorycznych zwierząt, poznania podstawowych informacji dotyczących ich życia, środowiska naturalnego oraz procesów zachodzących na Ziemi w odległych epokach geologicznych. Dzieci z dużym zaangażowaniem korzystały z atrakcji dostępnych na terenie parku, wykazując ciekawość poznawczą oraz aktywność w podejmowanych działaniach. Wycieczka przebiegła zgodnie z założeniami organizacyjnymi i wychowawczo-dydaktycznymi, w atmosferze bezpieczeństwa, radości i wzajemnej życzliwości. Udział w wydarzeniu dostarczył wychowankom wielu pozytywnych doświadczeń.
