Mikrokosmos
W pierwszych dniach czerwcach udaliśmy się na ostatnią wycieczkę w tym roku. Nasze Ciocie zarezerwowały nam spcer edukacyjny w Parku Mikrokosmos. Byliśmy bardzo podekscytowani, śniadanie w tym dniu było wcześniej niż zwykle, zostały nam zawiązane nasze chustki rozpoznawcze w gwiazdy pod szyję i ruszyliśmy. Podróż minęła nam szybko choć do Ujazdu jest około 40 kilometrów. W bramie powitał nas Pan przewodnik i zaczęła się nasza przygoda z naturą. Byliśmy zachwyceni od pierwszych kroków. Gigantyczne eksponaty pozwoliły nam dostrzec niezwykle realistyczne szczegóły dotyczące budowy owadów oraz mikroorganizmów, których nie możemy zobaczyć gołym okiem. Pan przewodnik opowiedział nam wiele ciekawostek i rozwiał wszelkie wątpliwości. Było super.
